Jdi na obsah Jdi na menu
 


MŠ SNP

 

snp.jpg

Výlet do Dolní Lomné

V pondělí 11. 6. 2018 naše Mateřská škola SNP Třinec navštívila zážitkové centrum URSUS v Dolní Lomné. Byli jsme velmi mile překvapeni a potěšeni příjemný vystupováním celého personálu. Citlivým a poutavým přístupem se děti blíže seznámily s živočichy žijících v naších lesích a také s historii Beskyd.

Naše velké dík patří dotačnímu programu Moravskoslezského kraje ŽPZ/03/2018 – Podpora vzdělávání a poradenství v oblasti životního prostředí, které nám zprostředkovalo financování dopravy na vzdělávací program v rámci projektu „Přírodní dědictví Beskyd“.

logo.png

Děti uvítaly i pobyt na zahradě, která splňovala vše, co přispělo k celkové spokojenosti našeho školního výletu – vzdělávací koutky, hrací prvky, multifunkční dřevěné věže, relaxační a odpočinkové zákoutí. Nesmíme ani opomenout výborný oběd, na kterém si všechny děti pochutnaly.

Kolektiv MŠ SNP

vylet.jpg

 

 

MŠ SNP

Charakteristika

Mateřská škola,Třinec,SNP 447 se vyznačuje barevností a různorodou činnost, a proto jsme si dali do názvu „Školička v barevném kabátku".
Budova je situována do poklidného místa, zároveň je však blízko náměstí, a proto se stává snadno přístupnou. Disponuje také zahradou s mnoha lákadly a místy pro dětskou zábavu.
V tomto roce se opět řídíme programem „MALÝMI KRÚČKY DO VELIKÉHO SVĚTA", který je zaměřen na estetiku, ekologii a tvořivost. Program je realizován do 4 tématických celků, které jsou podrobně zpracovány v třídním vzdělávacím plánu. Náročnost podtémat si pedagogové vytvářejí podle vyspělosti třídy, využívají náměty z publikací a své fantazie. Pedagogové denně zařazují činnosti k rozvoji grafomotoriky, které přináší dobré výsledky. Do celoročního plánu jsme začlenili specifický program „MŮJ KAMARÁD STROM“, který je sestaven tak, aby děti získaly elementární povědomí o nezbytnosti dřevin pro naši společnost a naučily se vnímat jejich krásu. Nabízíme různé druhy zájmových činností pro děti – výuka angličtiny, plavání s Kenny clubem, saunování dětí (welnes), lyžařský kurz, návštěvy divadelních přestavení, výlety do přírody vlakem i autobusem, sportovní odpoledne, atletický den, návštěvy ekologických akcí, kino, návštěvy muzea,karneval a další akce.11123_1.jpg

Přijímání dětí do MŠ a skladba tříd

Děti jsou přijímány na základě podané přihlášky (viz dokumenty ke stažení) a následného kladného písemného rozhodnutí o přijetí dítěte do mateřské školy. Přihlášky do MŠ si mohou rodiče také vyzvednou osobně kdykoliv v průběhu roku. Počet přijatých dětí pro školní rok je 28 na jednu třídu.

 Děti jsou rozděleny do dvou tříd:

  • 1. Třída      BERUŠKY        3 – 4,5 leté děti
  • 2. Třída      MOTÝLCI       4,5 -6   leté děti

 

Poplatky

Poplatek za předškolní vzdělávání činí 200,- Kč na měsíc za dítě. Poslední rok před nástupem do základní školy jsou děti z tohoto poplatku osvobozeny po dobu 12 měsíců. Dále jsou od platby osvobozeni rodiče, kteří jsou osobami v hmotné nouzi.. Stravné na jeden den činí 29 Kč. Stravování se odhlašuje do 8 hod. ráno v den nepřítomnosti dítěte ve školní jídelně nebo telefonicky.

Kontaktní telefony

  • Mateřská škola
    558 997 092
  • Školní jídelna
    558 997 093